Film p.t.: „Głuszec – hodowla wolierowa i wsiedlanie – jak się to robi?”

2013-10.jpg

Liczebność głuszców w ostatnich dziesięcioleciach znacznie zmalała. Zasadniczą przyczyną tego negatywnego zjawiska jest działalność gospodarcza człowieka, doprowadzająca do zmian w środowisku bytowania tego gatunku.
Podjęto więc próbę ratowania głuszcza poprzez hodowlę wolierową i wsiedlanie go szczególnie tam, gdzie w sposób naturalny występował.
Na płycie DVD przedstawiamy, jak przebiega hodowla wolierowa głuszcza w Nadleśnictwie Wisła. Hodowla głuszcza nie jest łatwa i dlatego warto zapoznać się z niektórymi zasadami i problemami, z którymi można się spotkać w trakcie prowadzenia hodowli.

 

“Capercaillie – volier breeding and reintroduction – a guide”
The population of capercaillie has decreased significantly over the last few decades. The underlying cause of this negative phenomenon is man’s economic activity, leading to changes in this species’ living environment.
Therefore an attempt is being made to save capercaillie through volier breeding and reintroduction especially into those areas where it occurred naturally.
The DVD shows how the volier breeding of capercaillie in the Wisła Forest Inspectorate. Capercaillie breeding is not easy, so it is worth becoming familiar with some principles and problems that can be encountered during such breeding.

 • Wywiady

  • Category : Wywiady
   Description :

   Plany Lasów Państwowych na II połowę 2012 r. i 2013 r. – nowe zasady sprzedaży drewna i modernizacja zasad kontroli w Lasach Państwowych.

   Rating :
   5513 Views
  • Category : Wywiady
   Description :

   Wywiad: Brak porozumienia klimatycznego może mieć fatalne skutki - mówi poseł do Parlamentu Europejskiego Jo Leinen. Szef delegacji PE na szczyt klimatyczny w Durbanie zachęca do stanowczości w walce z kryzysem klimatycznym, który pozostanie aktualny dłużej niż kryzys gospodarczy. [Dostawca filmu: Parlament Eurpoejski]

   Rating :
   949 Views
 • Wydarzenia

  • Category : Wydarzenia
   Description :

   W dniu 30. maja 2012 r., na terenie Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyły się uroczystości związane z Ogólnopolskimi Dniami Lasu.

   Rating :
   882 Views
  • Category : Wydarzenia
   Description :

   Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Adam Wasiak podczas Ogólnopolskich Dni Lasu 2012 - powitanie

   Rating :
   1322 Views
 • Inne

  • Category : Inne
   Description :

   Zobacz niesamowite ujęcia w zwolnionym tempie ptaków przy karmniku. Niewinne z pozoru ptaki roślinożerne okazują sobie wrogość walcząc o dostęp do pożywienia. Do próby sił dochodzi nawet w locie.

   Rating :
   0 Views
 • Muzyka

  • Category : Muzyka
   Description :

   Piękno lasów na całym świecie - piękne ujęcia

   Rating :
   1692 Views

   Piękno lasów

   1692Views
  • Category : Muzyka
   Description :

   Występ zespołu "The Strings" podczas Ogólnopolskich Dni Lasu w Sękocinie Starym (IBL). 2012 r.

   Rating :
   727 Views