Film p.t.: „Poprawianie formy drzew i podkrzesywanie”

2015-04.jpg

Formowanie drzew i podkrzesywanie są zabiegami pielęgnacyjnymi, które mogą wpłynąć w przyszłości na jakość surowca drzewnego, a tym samym na jego wartość handlową.
W filmie przedstawiono i omówiono podstawowe zasady prowadzenia formowania drzew już od etapu uprawy oraz podkrzesywania w starszych drzewostanach. W szczególności zwrócono uwagę na technikę wykonywania cięć umożliwiającą zmniejszenie ryzyka niezarośnięcia się miejsc po wykonanym zabiegu.
Przedstawiono również znaczenie prowadzenia wyżej wymienionych zabiegów pielęgnacyjnych w aspekcie ochrony drzew i drzewostanów.

 

"Correcting tree forms and pruning"
Tree forming and pruning are tending tasks that may have an impact on the future quality of timber and, as a result, its trade value.
The movie presents and discusses basic rules for conducting tree formation starting from the plantation stage and also pruning in older tree stands. In particular, attention was brought to the cutting technique that allows to reduce the risk of not overgrowing the places after the task.
The movie also presents the significance of conducting the abovementioned tending tasks in terms of tree and stand protection.

 • Wywiady

  • Category : Wywiady
   Description :

   Plany Lasów Państwowych na II połowę 2012 r. i 2013 r. – nowe zasady sprzedaży drewna i modernizacja zasad kontroli w Lasach Państwowych.

   Rating :
   5513 Views
  • Category : Wywiady
   Description :

   Wywiad: Brak porozumienia klimatycznego może mieć fatalne skutki - mówi poseł do Parlamentu Europejskiego Jo Leinen. Szef delegacji PE na szczyt klimatyczny w Durbanie zachęca do stanowczości w walce z kryzysem klimatycznym, który pozostanie aktualny dłużej niż kryzys gospodarczy. [Dostawca filmu: Parlament Eurpoejski]

   Rating :
   949 Views
 • Wydarzenia

  • Category : Wydarzenia
   Description :

   W dniu 30. maja 2012 r., na terenie Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyły się uroczystości związane z Ogólnopolskimi Dniami Lasu.

   Rating :
   882 Views
  • Category : Wydarzenia
   Description :

   Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Adam Wasiak podczas Ogólnopolskich Dni Lasu 2012 - powitanie

   Rating :
   1322 Views
 • Inne

  • Category : Inne
   Description :

   Zobacz niesamowite ujęcia w zwolnionym tempie ptaków przy karmniku. Niewinne z pozoru ptaki roślinożerne okazują sobie wrogość walcząc o dostęp do pożywienia. Do próby sił dochodzi nawet w locie.

   Rating :
   0 Views
 • Muzyka

  • Category : Muzyka
   Description :

   Piękno lasów na całym świecie - piękne ujęcia

   Rating :
   1692 Views

   Piękno lasów

   1692Views
  • Category : Muzyka
   Description :

   Występ zespołu "The Strings" podczas Ogólnopolskich Dni Lasu w Sękocinie Starym (IBL). 2012 r.

   Rating :
   727 Views