translate:translate1_.png
Telewizja Lasy.tv

 

O nas

Świat sp. z o.o. jest firmą działającą w kilku branżach. Podstawowym kierunkiem jest działalność medialna. Wydajemy książki i czasopisma w tym „Poradnik Leśniczego”. Ponadto zajmujemy się produkcją filmów dokumentalnych. Prowadzimy też Telewizję Internetową Lasy.tv.

W 2015 R. OBCHODZILIŚMY XXV JUBILEUSZ ISTNIENIA. WYDALIŚMY OK. 1000 TYTUŁÓW, WYPRODUKOWALIŚMY PRAWIE 100 FILMÓW. ZOBACZ, CZEGO JESZCZE W TYM CZASIE DOKONALIŚMY.

Niezależnie od tego Świat sp. z o.o. posiada licencję na obrót energią elektryczną oraz jest wyłącznym dystrybutorem luksusowych balustrad produkowanych przez francuską firmę Grande Forge.

Działalność w Polsce

Telewizja Lasy.tv jest jedyną w Polsce i pierwszą na świecie dwujęzyczną telewizją branżową poświęconą tematyce leśnictwa i zagadnieniom pokrewnym.

Działalność Telewizji Lasy.tv skupia się przede wszystkim na dwóch grupach tematycznych programów. Pierwsza z nich obejmuje produkcję filmową programów z branżowych dotyczących tematyki leśno-przyrodniczej.

Telewizja Lasy.tv emituje również na żywo transmisje z kamer obserwujących zwierzęta. Dzięki temu możemy udostępniać naszym widzom tak ciekawe treści, jak np. ciesząca się ogromną popularnością transmisja na żywo z gawry prezentująca budzące się z zimowego snu niedźwiedzie.

Współpraca zagraniczna

W ramach działalności zagranicznej Telewizja Lasy.tv nawiązała współpracę z międzynarodowymi ośrodkami zajmującymi się m.in. problemami ochrony środowiska i leśnictwa. Do najważniejszych należy wymienić Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), Europejską Agencję Środowiskową (EEA), The Global Environment Facility (GEF). Dzięki tej współpracy, informacje o polskim leśnictwie docierają do najważniejszych ośrodków światowych zajmujących się tą tematyką.

Kto jest wydawcą

Właścicielem Telewizji Lasy.tv jest Wydawnictwo Świat sp. z o.o. – wydawnictwo zajmujące się wydawaniem książek i czasopism z zakresu leśnictwa i łowiectwa. Dzięki temu Telewizja Lasy.tv posiada możliwie najlepsze merytorycznie zaplecze informacyjne na naszym rynku. Pozwala to Telewizji Lasy.tv produkować programy na wysokim poziomie merytorycznym.

Oglądalność

b_200_133_16777215_00_images_graph.jpgTelewizja Lasy.tv przyciąga sporą rzeszę widzów, generujących do kilku tysięcy odsłon dziennie. Na życzenie Reklamodawców udostępniamy aktualne statystyki oglądalności Telewizji.

 
Grupy docelowe

Wśród widzów Telewizji Lasy.tv wyodrębnić można dwie najważniejsze.

Pierwszą grupą widzów są osoby zawodowo związane z leśnictwem i ochroną środowiska. Są to pracownicy Lasów Państwowych, parków narodowych, firm leśnych, szkół i uczelni przyrodniczych.

Drugą grupą widzów są osoby interesujące się tematyką przyrodniczą. Niewątpliwe największe zainteresowanie tej grupy budzą transmisje na żywo kamer obserwujących zwierzęta.

Redakcja

Telewizja Lasy.tv redagowana jest przez zespół redakcyjny pod kierunkiem Piotra Łęskiego – redaktora naczelnego.

 

Zespół redakcyjny, ze względu na szeroką znajomość zagadnień tematyki leśnej i ochrony środowiska, przygotowuje do publikacji materiały w sposób rzetelny i obiektywny, posługując się też solidnym warsztatem dziennikarskim i filmowym. Redaktor Naczelny posiada wiedzę w zakresie operatorstwa, montażu i udźwiękawiania filmów.

Filmy tłumaczone są przez dyplomowanego filologa, z wieloma certyfikatami (w tym. m.in. University of Cambridge) potwierdzającymi jego specjalistyczną wiedzę w zakresie publikowanych przez Lasy.tv filmów. Posiada on wieloletnie doświadczenie w tłumaczeniu treści m.in. z zakresu leśnictwa, finansów, polityki, literatury, oprogramowania komputerowego i doradztwa personalnego.

 

Redaktor Naczelny

Piotr Łęski

Wspólnik w firmie Wydawnictwo "Świat" sp. z o.o.

Jest z wykształcenia ekonomistą, który ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania.

Ponadto ukończył liczne praktyczne kursy wspomagające jego pracę związaną z kierowaniem firmą. M.in. jest absolwentem Szkoły Giełdowej oraz Szkoły Maklerów Giełdowych Towarowej Giełdy Energii, ze specjalizacją w obrocie uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych oraz biomasą. Dysponuje świadectwem kwalifikacji wydanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Jest autorem wielu artykułów na ten temat w prasie branżowej.

 
 
 • Wywiady

  • Category : Wywiady
   Description :

   Plany Lasów Państwowych na II połowę 2012 r. i 2013 r. – nowe zasady sprzedaży drewna i modernizacja zasad kontroli w Lasach Państwowych.

   Rating :
   5513 Views
  • Category : Wywiady
   Description :

   Wywiad: Brak porozumienia klimatycznego może mieć fatalne skutki - mówi poseł do Parlamentu Europejskiego Jo Leinen. Szef delegacji PE na szczyt klimatyczny w Durbanie zachęca do stanowczości w walce z kryzysem klimatycznym, który pozostanie aktualny dłużej niż kryzys gospodarczy. [Dostawca filmu: Parlament Eurpoejski]

   Rating :
   949 Views
 • Wydarzenia

  • Category : Wydarzenia
   Description :

   W dniu 30. maja 2012 r., na terenie Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyły się uroczystości związane z Ogólnopolskimi Dniami Lasu.

   Rating :
   882 Views
  • Category : Wydarzenia
   Description :

   Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Adam Wasiak podczas Ogólnopolskich Dni Lasu 2012 - powitanie

   Rating :
   1322 Views
 • Inne

  • Category : Inne
   Description :

   Zobacz niesamowite ujęcia w zwolnionym tempie ptaków przy karmniku. Niewinne z pozoru ptaki roślinożerne okazują sobie wrogość walcząc o dostęp do pożywienia. Do próby sił dochodzi nawet w locie.

   Rating :
   0 Views
 • Muzyka

  • Category : Muzyka
   Description :

   Piękno lasów na całym świecie - piękne ujęcia

   Rating :
   1692 Views

   Piękno lasów

   1692Views
  • Category : Muzyka
   Description :

   Występ zespołu "The Strings" podczas Ogólnopolskich Dni Lasu w Sękocinie Starym (IBL). 2012 r.

   Rating :
   727 Views